Dawet (Indonézsky koktail)

02.06.2022

Dawet je ľadová indonézska chuťová bomba zložená zo špeciálnych ingrediencií. Náš koktail môže mať spočiatku slanú chuť, potom sa postupne zintenzívňuje sladká chuť. V našej reštaurácii vás dokonca naučíme, ako ho pripraviť.

Zloženie: ryžová múka, kukuričný škrob, listy pandánu, soľ, palmový cukor, kokosové mlieko, chia semienka, tapiokové perly, bobuľovité ovocie

Príprava:

Zmiešajte ryžovú múku a vodu, potom zvarte vodu, do ktorej pridajte soľ a pandanové listy. Vo vriacej vode uvarte ryžovú múku do konzistencie cesta a potom ju vložte do studenej vody. Takto vznikajú zelené želé guľôčky. Potom sa tapiokové perly uvaria spolu s bobuľovými plodmi, aby vznikli červené želé fazuľky. Potom z palmového cukru a horúcej vody pripravíme sirup. Na dno pohára nalejte sirup, položte vrstvu želé guličiek, na vrch nasypte zelené želé guličky, zalejte kokosovým mliekom a posypte chia semienkami. Koktail ozdobte ananásom.

Navštívte našu indonézsku reštauráciu Sumatra v Dunaszerdahely a zažite nezabudnuteľný zážitok s naším indonézskym tímom! Nemusíte letieť ďaleko, Indonéziu vám privezieme my!

Vychutnajte si jedlo!

Silakan dinikmati mahanannya! 😍